Votum - Smart Energy

cz





Moon Solar Light - solární osvětlení pro architekturu a dopravu



Autonomní osvětlovací prvky

Ekologické řešení systémů osvětlení pro nejrůznejší účely. Produkty MSL jsou využívány zejména k oživení architektury (zabudované světla do fasády), osvětlení komunikace (pouliční lampy, světla zabudované do komunikace) a v neposlední řadě pro zvýšení bezpečnosti na komunikacích (osvětlení přechodů pro chodce, dopravní značení apod.)




Všechny produkty MSL mají TUV certifikaci a jsou primárně určeny pro evropský a americký trh. Zařízení jsou velmi jednoduché na instalaci a jsou provozovány v autonomním režimu tj. není potřeba jakékoliv nastavení či servis těchto zařízení. Všechny produkty MSL jsou napájeny pomocí integrovaných fotovoltaických článků, využívají velmi nízkého napětí a jsou kompletně vodotěsné. Díky tomu není pro instalaci těchto zařízení nutný elektrikář či vedení napájecích kabelů a zařízení jsou životu bezpečné i při případné poruše.

Solární energie zachycená fotovoltaickým panelem je použita k nabíjení super kondenzátorů, které slouží jako zdroj elektrické energie během nočních hodin či při nepřízni počasí. Díky patentovanému napájení MSL osvětlení pomocí fotovoltaickýh článků a super kondennzátorů je minimální životnost těchto produktů přibližně 10 let, což je přibližně 5x déle než při použití konvenčních baterií. Mezi velké výhody ukládání elektrické energie do super kondenzatorů patří kromě větší životnosti super kondenzátrů oproti bateriím, zejména absence kyseliny sírové či jiných toxických a životnímu prostředí nebezpečných látek. S tím souvisí i snadná ekologická likvidace těchto zařízení po uplynutí jejich životnosti.

Intenzita osvětlení je díky výkoným LED diodám dostatečně silná a díky velmi malé spotřebě energie je možné tyto systémy prozovat až 7 dnů bez dobíjení super kondenzátorů. Tím je zajišten provoz těchto zařízení i při dlouhtrvající nepřízni počasí.

Díky dlouhé životnosti, nulovému servisu, spolehlivosti, snadné instalaci a ekologickému faktoru je řešení osvětlení pomocí produktů MSL velmi výhodné nejen cenově ale i esteticky a prakticky.




Katalog světel MSL v angličtině ke stažení


Light Deco


 • SolarTile I - tato řada je určena zejména k oživení architektury, osvětlení zahrad a parků. Velmi časté je použití těchto světel jako dekorační osvětlení schodů, chodníků a cyklostezek. Tuto řadu lze s úspěchem použít i pro osvětlení interiérů budov, bazenů či jezer. Produkty této řady se kromě bezobslužného provozu vyznačují zejména velmi dlouhou životností (přes 10 let) a díky velkému rozsahu pracovních teplot (-40°C ~ 80°C) mohou být instalovány prakticky kdekoliv. Instalace je díky absenci napájeích kabelů velmi snadná a je možné instalovat tyto produkty v libovolné poloze.

 • SolarPath LightDeco Series Katalog ke stažení

  SolarPath LightDeco SolaTile l - datasheet ke stažení




  Solarpath Lightdeco tuv ce certifikace - ke stažení


 • SolarTile II – nová řada vysoce dekorativních světlených dlaždic, která se vyznačuje revolučním designem. Světelné dlaždice této řady se vyznačují velmi jasným případně měkým světlem. Díky novému revolučnímu designu není u této řady vubec vidět solární panel sloužící k napájení těchto světel. Světelné dlaždice mají dlouhou životnost (přes 7 let), jsou odolné proti poškrábání, kompletně vodotěsné a velmi robusní. Při instalaci na komunikaci vydrží i váhu naloženého kamionu. Tyto vlastnosti společně s bezúdržbovosti umožnují velký rozsah použítí. Nejčastější použití této řady je jako dekorační prvky architektury, osvětlení bazénů a jejich okolí.


 • SolarPath LightDeco Series Katalog - ke stažení




  Solarpath Light Deco SolaTile II - datasheet ke stažení

  LightDeco Rigel - datasheet ke stažení


  High Light

  – Nejpokročilejší technologie pro solární technikou napájené osvětlení silnic, cest, parků a zahrad. Tato řada má velmi homogení světlo s velkým dosahem. Dle použití tato řada obsahuje řadu světel od malých pro osvětlení malých zahrad a parků až po velké světla pro osvětlení silnic. Napájení těchto světel je provedeno pomocí zabudovaných monokrystalickcýh solární panelů. Diky velké kapacitě zabudované baterie je možný provoz těchto světel po dobu až 7 dní bez nabíjení ze solárního panelu. Tyto světla jsou jako všechny produkty MSL bezúdržbové a mají zabudovanou detekci den/noc. Dle volitelného nastavení je možné automatické zapnutí světel buď při setmění či až se začátkem noci. Světla se dodávají ve dvou variantách ultra svítivých homogeních LED diod – bíle a žluté.





  SolarPath HighLight ML-20 datasheet ke stažení

  SolarPath HighLight ML-30 datasheet ke stažení

  SolarPath HighLight ML-40 datasheet ke stažení

  SolarPath HighLight ML-60 datasheet ke stažení

  SolarPath HighLight ML-80 datasheet ke stažení


  IES data (EULUM data) ke stažení


  Light Mark

  – Světla určené zejména pro použití na veřejných komunikacích k označení středového pruhu vozovky, označení zatáček, označení cyklo stezky, označení vjezdu a výjezdu z tunelu, zvýraznění přechodu pro chodce a podobně. Světla jsou napájeny zabudovaným solárním článkem a elektrická energie se ukládá do superkondenzátorů. Tím je umožněn provoz těchto zařízeni po dobu cca 14 hodin bez slunečního svitu. K opětovnému nabití superkondenzátoru do plné kapacity stačí 3 hodiny slunečního záření či 8 hodin při úplně zatažené obloze. Světla je možné provozovat ve 2 režimech – stále svítící nebo blikající s frekvencí 4 Hz. U většiny modelů této řady je možné si zvolit barvu LED diody v 5-ti různých variantách (bíla, žlutá, zelená, červená, modrá). Osvětlení pomocí LED diod je dobře viditelné i ve velmi špatném počasí ze vzdálenosti až 1 km. Díky bezúdržbovému provozu a absenci napájecích kabelů lze tyto produkty velmi snadno instalovat i na starších komunikacích či přechodech pro chodce. Životnost těchto světle je více než 10 let. Provozní teploty těchto světel se pohybují v širokém rozsahu (-40°C až +80°C).





  SolarPath katalog LightMark_Series

  SolarPath LightMark S2X - datasheet ke stažení

  SolarPath LightMark T1 - datasheet ke stažení

  SolarPath LightMark T2 - datasheet ke stažení

  SolarPath LightMark M1 - datasheet ke stažení

  SolarPath LightMark M2 - datasheet ke stažení

  Solarpath lightmark tuv ce certificate


  Line Light

  – Světla určené zejména pro použití na veřejných komunikacích k označení středového pruhu vozovky, označení zatáček, označení cyklo stezky, označení vjezdu a výjezdu z tunelu, zvýraznění přechodu pro chodce a podobně. Tato řada světel má velmi robusní design a je určena pro místa s častým odhrabováním sněhu či jiné velmi namáhané komunikace. Tato řada se vyznačuje velmi vysokou intenzitou emitovaného světla, které je viditelné i za slunečného dne. Desing této řady světel je navrhnut s ohledem na možné veké znečištení a disponuje samočistící schopností. Tato řada světel jako jediná z celé řady produktů MSL není napájena zabudovaným solarním panelem. Pro napájení těchto světle může být použito solární energie při použití solárního napájecího systému MSL - LineLight System, případně je možné použít jiný zdroj elektrické energie s napětím 12 či 24 V. Tuto řadu světle lze jednoduše ovládat pomocí PC (RS485) a umožnuje snadnou integraci se zařízeními pro kontrolu provozu od jiných výrobců. Provozní teploty těchto světel se pohybují v širokém rozsahu (-40°C až +85°C)







  Solarpath LineLightR1 - datasheet ke stažení

  Solarpath LineLightR2 - datasheet ke stažení

  Solarpath LineLightC20 - datasheet ke stažení

  Solarpath LineLightC30 - datasheet ke stažení

  více informací v katalogu


  Solar Sign

  – Dopravní značky se zabudovanými vysoce svítivými LED diodami. Napájení LED diod pomocí zabudovaného solárního panelů a zabudovaných baterií. Při plném nabití baterií pomocí zabudovaného solárního panelu může systém fungovat až 3 noci bez dobíjení pomocí zabudovaného panelu. Značka je díky zabudovaným LED diodám viditelná ze vzdálenosti více než 500 metrů i za špatného počasí. Výrobce umožnuje i výrobu značek dle zákazníkova přání.



  Solarpath solární technikou napájené dopravní značení - datasheet ke stažení


  Solarpath Trafic Sign - datasheet ke stažení

  Roadway Safety

  – Bezpečnostní prvky pro silniční dopravu se solárním napájením. Vhodné použití pro označení přechodů pro chodce u škol, zůžení silnice, práce na silnici, označení SOS telefonů u dálnic a podobně. Díky zabudovaným velmi silným LED diodám jsou viditelné z velké vzdálenosti (více než 500 m). Nabití pomocí zabudovaného solárního panelu a superkondenzátoru je při slunečném dni cca 3 hodiny a při zatažené obloze či dešti přibližně 8 hodin. Provozní doba po nabití je delší než 14 hodin. U této řady bezpečnostních prvků si lze zvolit jak provozní režim (svítí / bliká ) tak i barvu zabudovaných LED diod (červená, modrá, žlutá, bíla). Životnost těchto bezpečnostních prvků je více než 10 let.