Votum - Smart Energy

cz

Služby a produkty

Tenkovrstvé FV moduly (thin-film)

Dynamicky se rozvíjející tenkovrstvé technologie jsou velice perspektivní z mnoha důvodů:

 • vysoká energetická výtěžnost,
 • nízká materiálová náročnost,
 • estetická hodnota,
 • nízká cena,
 • vysoká odolnost vůči teplotám a zastínění,
 • nízké statické zatížení střech
Parametry důležité pro maximální uplatnění fotovoltaiky v BIPV (Building Integrated Photovoltaics – fotovoltaika integrovaná do budov) ale také při instalacích na volných plochách. PV modul o ploše 5,75m2 snižuje instalační náklady a zvyšuje efektivitu projektu.

Q.Cells SE jako největší výrobce fotovoltaiky na světě je spolumajitelem následujících značek světových výrobců tenkovrstvých technologií, které distribuujeme. Poskytuje záruku maximální evropské kvality. Jeho moduly CIGS dosahují nejvyšší komerčně dosažené účinnosti v oblasti tenkovrstvých panelů.

CIGS
Eff. 13%
Q.SMART UF 70-90Wp Střechy, fasády, přístřešky
Q.SMART 70-90Wp Střechy, fasády, přístřešky
Q.SMART UF L 90-110Wp Střechy, fasády, přístřešky
CdTe
Eff. 8%
CX 42-60 Volné instalace
Mikromorph
Eff. 10,2%
Thin Film 115 - 140 Wp
Střechy, fasády, volné instalace
BIPV barevné moduly
Střechy, fasády, volné instalace
Nízkonapěťové moduly
Střechy, fasády, volné instalace
a-Si
Eff. 4–8%
FLX-MO135 Plechové střechy (trapéz, vlna)
FLX–TO200 Fólie na ploché střechy


SolarEDGE

Маximalizujte své zisky pomocí aktivní elektroniky

SolarEdge vyrábí nejpokročilejší generaci invertorů, které účinně eliminují známá omezení ve světě fotovoltaiky. Chytrá DC ASIC technologie a aktivní elektronika umožňuje zvýšit výrobu čisté energie vhodné pro připojení k síti a to za nižší cenu za watt než jakákoli jiná konkurenční nabídka. SolarEdge nabízí unikátní patentovaný systém sběru elektrické energie, který se skládá z následujících komponent:

 • SolarEdge PowerBox™

  SolarEdge Power box je integrován do každého modulu, kde nahradí tradiční propojovací krabici (junction box). PowerBox optimalizuje výstupní energii a umožňuje sledování výkonu a parametrů každého modulu. Dále PowerBox automaticky udržuje konstantní napětí na stringu (řetězci), čímž umožňuje projektantovi větší flexibilitu v návrhu optimálního FV systému a také vyšší odolnost proti chybám v koncepci.
 • SolarEdge invertor

  Invertor od SolarEdge je vysoce spolehlivý centrální invertor. Protože MPPT (MPP tracking) a řízení napětí jsou řešeny zvlášť, invertor se stará pouze o přeměnu stejnosměrného proudu (DC) na střídavý proud (AC). Tudíž jde o méně složité zařízení a tím je spolehlivější. Konstatní napětí zajišťuje stálý provoz s nejvyšší účinností nezávisle na délce stringu a teplotě.
 • SolarEdge monitorovací portál

  Webová aplikace umožňuje monitorování modulu, stringů i celého systému. Software automaticky upozorní na široké spektrum problémů, které ovlivňují výrobu energie a které by jinak zůstaly nepovšimnuty. SolarEdge monitoring může sledovat FV systém ve spojení s PowerBoxy nebo již instalovaný FV systém nezávisle .
 • Další informace na: SolarEdge technologie